Rejestracja na umówienie wizyty konsultacyjnej z lekarzem ginekologiem pod nr tel. 77 415 58 56
Wykonanie zabiegu poprzedza konsultacja u lekarza zajmującego się ginekologią estetyczną.
ZABIEG REWITALIZACJI POCHWY ORAZ NIETRZYMANIA MOCZU PRZY UŻYCIU LASERA MONALISA TOUCH
Laser wykorzystywany jest głównie w leczeniu VRS – zespołu rozluźnienia pochwy – dotyczy głównie kobiet: po porodach drogami natury, otyłych, uprawiających intensywny sport oraz jako naturalny proces menopauzy. VRS polega na rozluźnieniu i rozciągnięciu mięśni dna miednicy, tkanki włóknistej i skóry otaczającej pochwę.
Powrót do formy po ciąży
Problem rozluźnienia tkanek pochwy może pojawić się już w efekcie samej ciąży jest to spowodowane zwiększonym ciśnieniem w jamie brzusznej pojawiającym się w wyniku rosnącej masy dziecka i macicy. Bardzo często młode mamy skarżą się również na zmniejszenie odczuwania satysfakcji ze współżycia oraz na problemy z utrzymaniem moczu. Zabieg rewitalizacji pochwy oraz nietrzymania moczu pomaga odzyskać elastyczność tkanek pochwy, zmniejsza jej rozmiar oraz poprawia nawilżenie. Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co pobudza pochwę do samoregeneracji.
Menopauza
Naturalnym procesem w organizmie kobiety jest zmniejszenie poziomu estrogenów w trakcie menopauzy. W efekcie ponad 50% kobiet skarży się na: suchość pochwy, ból podczas stosunku, swędzenie, pieczenie, wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawy te powodują zmniejszenie satysfakcji z życia intymnego kobiety oraz obniża jej samopoczucie psychiczne. System MonaLisa Touch oddziałuje na ścianki pochwy, powodując fototermiczne, precyzyjnie rozmieszczone mikrourazy, co skutkuje powstaniem nowych młodych komórek i gruczołów. Bardzo ważną rzeczą jest gruntowna przebudowa całej śluzówki pochwy. W efekcie dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek i obkurczenia pochwy. Śluzówka staje się bardziej elastyczna, poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku.
Nietrzymanie moczu – bezbolesna i szybka regeneracja z laserem
Nietrzymanie moczu to bardzo wrażliwy temat dla każdej kobiety, która zetknęła się z tym problemem.
Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest związane ze zmianą kąta nachylenia cewki moczowej i osłabieniem mięśni dna miednicy. Leczenie tej dolegliwości przy pomocy lasera MonaLisa Touch polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu, aby złagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu.
Zalecenia przed wykonaniem zabiegu rewitalizacji pochwy i/lub nietrzymania moczu :
wykonanie badania cytologiczne – wynik ważny 3 miesiące;
przed zabiegiem należy unikać przynajmniej przez 1 miesiąc ekspozycji na słońce oraz lampy UV. Należy używać kosmetyki zawierające SPF50 – przed i po zabiegu; na 3 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania ziół i mieszanek ziołowych (detoksykujących, odchudzających, oczyszczających – dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, pokrzywa, rumianek, melisa, mięta, kozłek lekarski – waleriana, bergamotka, arcydzięgiel, lubczyk, kminek, biedrzeniec, aminek większy, doustne suplementy na skórę, włosy i paznokcie np. skrzypovita
na 3 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania leków: antybiotyki, leki homeopatyczne, steroidowe, niektóre leki przeciw nadciśnieniowe, nasercowe, przeciwcukrzycowe, moczopędne, przeciwbólowe (ketonal, ibum, ibuprofen, polopiryna, aspiryna, pyralginum – można przyjmować paracetamol, apap), niesteroidowe środki przeciwreumatyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, środki uspokajające i przeciwdepresyjne, a także przeciwwymiotne, pochodne retinoidów, przeciwpasożytnicze oraz szczepionki.
W dniu planowanego zabiegu należy zgłosić się dwadzieścia minut wcześniej. Czas ten przeznaczamy na dokładne zapoznanie się ze zgodą na wykonanie zabiegu i wypełnienie ankiety medycznej.
Zabieg rewitalizacji pochwy i/lub nietrzymania moczu trwa około 15-20 minut.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny.
Obrzęk, który powstał w wyniku zabiegu może utrzymać się przez około 3 – 4 dni.
Na efekt końcowy zabiegu ma wpływ wiele czynników. Bardzo istotną rolę odgrywa prawidłowe postępowanie po zabiegu:
wykonuj higienę intymną kilka razy dziennie. Nie stosuj nowych preparatów do higieny intymnej, zapobiegnie to pojawieniu się ewentualnego odczynu alergicznego;
zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez 7 dni po wykonanym zabiegu;
przez okres dwóch tygodni nie zażywaj gorących kąpieli i sauny;
przez okres dwóch tygodni nie korzystaj z basenu;
unikaj podnoszenia ciężarów;
pamiętaj o regularnych ćwiczeniach mięśni Kegla, które przedłużają efekt zabiegu.
Labioplastyka
Labioplastyka jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej, polegającym na korekcji kształtu i wielkości warg sromowych mniejszych.
Zalecenie przed wykonaniem zabiegu:
wykonanie badań laboratoryjnych: grupa krwi, morfologia, HIV, fibrynogen, p/c HCV.
przed przystąpieniem do zabiegu zalecane jest odbycie wstępnej kwalifikacji do zabiegu u specjalisty psychologa;
na 3 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania ziół i mieszanek ziołowych (detoksykujących, odchudzających, oczyszczających – dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, pokrzywa, rumianek, melisa, mięta, kozłek lekarski – waleriana, bergamotka, arcydzięgiel, lubczyk, kminek, biedrzeniec, aminek większy, doustne suplementy na skórę, włosy i paznokcie np. skrzypovita)
na 3 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania leków: antybiotyki, leki homeopatyczne, steroidowe, niektóre leki przeciw nadciśnieniowe, nasercowe, przeciwcukrzycowe, moczopędne, przeciwbólowe (ketonal, ibum, ibuprofen, polopiryna, aspiryna, pyralginum – można przyjmować paracetamol, apap), niesteroidowe środki przeciwreumatyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, środki uspokajające i przeciwdepresyjne, a także przeciwwymiotne, pochodne retinoidów, przeciwpasożytnicze oraz szczepionki (skonsultować z lekarzem)
1 dzień przed zabiegiem konieczna jest depilacja okolic intymnych
w dniu planowanego zabiegu należy zgłosić się pół godziny wcześniej. Czas ten przeznaczamy na wstępne znieczulenie warg sromowych mniejszych oraz dokładne zapoznanie się ze zgodą na wykonanie zabiegu i wypełnienie ankiety medycznej.
Zabieg labioplastyki trwa około 60 minut
Labioplastyka jest w zasadzie zabiegiem bezbolesnym. Podczas zabiegu wykorzystujemy znieczulenie w formie kremu oraz nasiękowe.
Szwy, które zostaną założone są rozpuszczalne. Po 2 – 3 tygodniach na bieliźnie może Pani znaleźć wykruszające się niteczki.
Obrzęk, który powstał w wyniku zabiegu i podanego leku znieczulającego może utrzymać się przez około 1 tydzień; po około 5 – 6 tygodniach można wiarygodnie ocenić pierwsze efekty zabiegu.
Podstawowy czas gojenia rany trwa 10 – 14 dni.
Na efekt końcowy zabiegu ma wpływ wiele czynników. Bardzo istotną rolę odgrywa prawidłowe postępowanie po zabiegu:
przez okres 1 tygodnia zachowaj umiarkowany tryb życia. Unikaj: długiego siedzenia, długich podróży samochodem – jeżeli potrzebujesz zwolnienie lekarskie – poinformuj Nas o tym;
wykonuj higienę intymną kilka razy dziennie. Nie stosuj nowych preparatów do higieny intymnej, zapobiegnie to pojawieniu się ewentualnego odczynu alergicznego;
zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez 14 dni po wykonanym zabiegu;
przez okres dwóch tygodni nie zażywaj gorących kąpieli i sauny; przez okres dwóch tygodni nie korzystaj z basenu.
W trakcie całego okresu planowania zabiegu, w jego trakcie oraz 4 tygodnie po będziesz miała kontakt z lekarzem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.
Po okresie dwóch tygodni od wykonanego zabiegu labioplastyki zapraszamy na laserową redukcję blizn w okolicy warg sromowych.
Przeciwwskazania do zabiegów przy użyciu lasera:
opryszczka
niedawno wykonany zabieg złuszczający w miejscu planowanego zabiegu
niedawno wykonany zabieg chirurgiczny
choroby skóry (bliznowce, guzy, nowotwory, a w szczególności przebyty rak skóry i czerniak złośliwy)
przyjmowane leki: antykoagulanty, retinoidy i fotouczulające
ciąża i karmienie piersią
bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
nadwrażliwość na światło
padaczka
nieuregulowana cukrzyca
rozrusznik serca, implanty metalowe, pompa insulinowa
skłonność do powstawania bliznowców, keloidów
przyjmowanie suplementów ziołowych i antybiotyków